Ідентифікація: Реєстрація

» » Танець живота

Танець живота

29-07-2013, 22:28 Новини Прочитано: 2 135
Відкривається нова група Belly Dance! Запрошуємо всіх бажаючих відчути на собі справжнє мистецтво східного танцю!

Танець живота (Belly Dance) – сучасна форма давнього танцю, поширеного на Сході та в арабських країнах. Також відомий як Oryantal dansı, тобто «східний танок». Особливість танцю- пластичність та динаміка.
В кінці 19 - початку 20 століття почав складатися сценічний танець живота. Східні танцівниці, беручи участь в шоу, показували свої танці в Європі та Америці. Рекламна фраза «Danse du Ventre», що в перекладі з французької означає «танець живота», дала поштовх до формування західних уявлень про ці танці. Перше шоу зі східними танцівницями було показано в Парижі в 1889 році.У 1926 році ліванська актриса і танцівниця Бадія Масабні відкрила нічний клуб «Opera Casino» в Каїрі за образом і подобою Європейських кабаре того часу. Вважається, що саме вона створила танець живота в його класичному вигляді, поєднавши європейський сольний танець з східним колоритом. Бадія Масабні ввела в танець змієподібні рухи руками. Вихованками Бадеі Масабні стали легендарні зірки східного танцю: Самія Гамаль (Зейнаб Ібрагім Махфуз) і Тахія Каріока (Абла Мухаммед Карім). Перша почала виконувати танець живота на підборах, а друга внесла до нього елементи латиноамериканських ритмів.Величезний внесок у танець живота привніс засновник власної трупи Махмуд Реда, який поставив безліч прекрасних танців і напрямків (у тому числі знаменитий Олександрійський танець). Сучасний танець живота, що поширився на заході з назвою Belly Dance (беллиданс), включає особливості двох фольклорних стилів - Гавазі і Баладі. Перший виконувався жінками під час різних свят в Єгипті і вважався сімейним танцем. Другий - єгипетський сільський танець, також виконуваний жінками. Baladi перекладається як «батьківщина». У цьому танці спочатку основними були рухи стегон, але під впливом танців Греції, Персії, Туреччини, Індії в нього стали включатися руху голови і змієподібні руху рук. Таким чином поступово з'явився сольний танець, що відрізняється від звичайних фольклорних групових.У 40-50 роках Голлівуд представив східний танець belly dance, заснований більше на західних уявленнях про нього, ніж на фольклорних засадах. Цікаво, що голлівудський варіант танцю живота був підхоплений професійними східними танцівницями і в новому вигляді успішно поширився в різних країнах світу.


На сьогодні східні танці широко поширені в Україні. Нещодавно була створена всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація Виконавців Східного Танцю» зареєстрована Міністерством юстиції України, налічує в собі 18 обласних осередків, входить до складу International DanceSport Association (IDSA). Основна мета діяльності УАВСТ: сприяння розвитку східного танцю на території України, підвищення ролі цього виду культурної діяльності у всебічному і гармонійному розвитку особи, зміцнення здоров'я, формування здорового способу життя.

Заняття проводяться що Суботи та Неділі з 15.00 по 16.30
за додатковою інформацією звертайтесь до адміністратора клубу ENERGY fellow
097-720-59-01
уникальные шаблоны и модули для dle
Теги:

comments powered by Disqus