Ідентифікація: Реєстрація

» » Гімнастика йогів

Гімнастика йогів

26-07-2010, 01:55 Йога Прочитано: 7 914
«Успіху в йозі досягне всякий, хто зможе перемогти свою лінь. І не важливо, молодий він, чи старий, хворий, слабкий чи навіть дряблий. Лише б практика його була наполегливою. Адже як без неї досягти успіху? Від книг пуття мало: одним тільки читанням успіху не досягнути. І вирядившись в одежі, які носять йогіни, і всілякі священні предмети на себе навішуючи – також нічого не досягнеш. Пусте це все, рівно ж як і довільні розмови про Єдність, про Знання, про Силу, про інші високі матерії. Лише в невпинній практиці – секрет успіху. І це істина є, і сумніву в цьому не може бути ніякого. Асани, і особливі способи дихання, і інші техніки – такою є хатха-йога, яку практикують до тих пір, допоки не з'явиться результат – королівський стан йоги – Усвідомлення Єдності».
«Хатха-Йога-Прадіпіка» 1-66, 1-67, 1-68, 1-69.


Наука йоги виникла ще у сиву давнину. Відомо, що вона з’явилась в Індії і згадки про неї, її філософію, асани є у найдревніших манускриптах.
Їх писали на санскриті, священній мові, яку могли розуміти тільки люди високоосвічені, в основному це були ті, хто відносився до привілегійованих каст жреців. Саме через мовний бар’єр йога на протязі довгого часу залишалася не доступною для більшості людей. Та зараз цікавість до неї щораз зростає, її мудрість стає все більш популярною по всьому світі.

Багато із того, що зараз відомо про йогу, ми дізнаємось завдяки роботі Патанджалі, індійського мудреця і пророка, йога, який жив біля 300 років до Н.Х. Він прославився тим, що написав славетні ,,Йога-сутри’’, – короткі настанови, що відображають суть цієї культури, її дивовижних знань. Протягом багатьох століть сутри вивчали послідовники майстрів йоги і передавали усно своїм учням. В наш час знання про йогу проникає у всі куточки планети. В різних країнах відкрито багато шкіл йоги, кожна із яких має свої особливості. Але як би не відрізнялись вони між собою, протягом віків незмінним і головним у вченні залишається те, що воно служить людям.

Слово «йога» в перекладі з санскриту означає «союз, з'єднання, зв'язок, єднання, гармонія». Йога – це союз душі з вічною істиною.
Під час занятть ви навчатиметесь дихати і залишатися спокійними, відкидати невпевненість в собі і долати перешкоди. Це відмінний спосіб зняти стрес, навчитися контролю. Йога допомагає зберегти гнучкість тіла. Під час тренування задіюється велика кількість різних груп м'язів. Навантаження на них дається таким чином, щоб вони виконували ті ж функції, що й у повсякденному житті. Крім того, йога допомагає створити баланс між різними частинами тіла. Результат – отримання душевної рівноваги за допомогою фізичних вправ. Тому головна мета занять йогою – зняття стресу, відновлення гармонії, концентрації. Кожна людина може отримати від занять йогою щось своє. Для одних це розвиток гнучкості, для інших – медитативна практика.

Принцип йоги – це розслаблення, концентрація уваги на поточному моменті.

Йога підходить всім. Тут немає змагань. Дана система оздоровлення в рівній мірі підходить молодим і літнім людям, спортивним і фізично слабким, жінкам і чоловікам. Навіть враховуючи різну міру фізичного і психологічного стану організму – ригідність або перерозвиненість м'язевої системи, гнучкість або нерухомість суглобів, міцність або крихкість кісток, нервозність або повільність – йога може бути адаптована індивідуально для кожної людини.

«Завдяки знанню йоги мисляча людина, дух якої умиротворений, відрізнить добро від зла, і вміло прокладатиме курс свого життя».
«Бхагават-Гіта» 2-50

Гімнастика йогів
.уникальные шаблоны и модули для dle
Теги:
comments powered by Disqus